Škola na Ohradě získá novou kuchyni i učebnu

13.07.2019 13:54

VSETÍN - Už po prázdninách by měli žáci základní školy na Ohradě obědvat pokrmy uvařené v rekonstruované kuchyni. Škola zároveň získá i novou učebnu volnočasových aktivit. Město, které je zřizovatelem ZŠ Ohrada, přistoupilo k rekonstrukci kuchyně z důvodu její zastaralosti. Kuchařky totiž dosud využívaly kuchyni (na fotu), která byla zprovozněna současně se školou v roce 1976, tedy před více než 40 lety.

„I přesto, že se kuchařky o vybavení pečlivě staraly, je přece jen už technicky zastaralé,“ uvedla ředitelka školy Helena Slováková. Stavební práce na ZŠ Ohrada zahrnují nejen rekonstrukci kuchyně a jídelny, ale také stavební úpravy ve stejném pavilonu, kde dojde k rekonstrukci původního bytu správce na učebnu. 
„Modernizace kuchyně zahrnuje stavební úpravy ve dvou podlažích, instalaci nových rozvodů a vzduchotechniky, rekonstrukci výtahu a lapáku tuku. Nová bude i varná technologie a další vybavení kuchyně,“ řekl místostarosta pro oblast školství a sportu Tomáš Pifka s tím, že náklady na novou kuchyni uhradí ze svého rozpočtu město. Přestavbu původního bytu správce na učebnu volnočasových aktivit si ze svých prostředků hradí sama škola.

Dodavatelem rekonstrukce kuchyně i stavby nové učebny se na základě výběrového řízení stala vsetínská firma TM Stav. Kuchyně přijde městský rozpočet na 19,7 milionu korun bez DPH, učebna pak samotnou školu na milion korun bez DPH. Dodavatele nečeká lehký úkol. Práce zahájí na počátku července a hotové dílo by měl předat už 26. srpna tak, aby mohla být kuchyně od počátku nového školního roku v provozu.

„Jsme velmi rádi, že se v městském rozpočtu na naši kuchyni našly peníze a už se na ni všichni těšíme,“ uzavřela ředitelka Slováková a dodala, že kromě dětí vaří školní kuchyně obědy například i pro bývalé zaměstnance a další seniory z okolí.

Vlastimil Langer

Foto: www.mestovsetin.cz