Škodu za desítky miliónů korun způsobil požár skladu ropných produktů

10.09.2018 22:36

LOUKOV – Rozsáhlý požár skladu ropných produktů v areálu společnosti v Loukově na Kroměřížsku likvidovalo v pondělí 10. září odpoledne několik desítek hasičských jednotek.
„Při požáru utrpěl středně vážné zranění řidič cisterny, kterého záchranáři převezli k ošetření do nemocnice. Předběžně vyčíslená škoda se zatím pohybuje mezi 50 až 70 milióny korun,“ informovala v pondělí večer tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Dosud z neznámých příčin došlo k výbuchu a následnému požáru jedné z autocisteren. Od ní se oheň rozšířil na další dvě cisterny. Požár zasáhl i výdejní lávky pohonných hmot. Okolní nádrže a technologie zasaženy nebyly a ani nebyly ohroženy plameny.
Hlášení o požáru přijali hasiči jedenáct minut po čtvrté hodině odpolední a operační důstojník okamžitě vyhlásil poplach. Postupně vyslal několik desítek jednotek jak profesionálních, tak dobrovolných. Hasičů tak na místě nakonec bylo téměř sto padesát. Už krátce po nahlášené události vyhlásili hasiči třetí stupeň požárního poplachu.
„Vyšetřování bude probíhat na místě požáru v úterý 11. září. Krajský vyšetřovatel příčin požárů spolu s policisty bude zjišťovat příčinu vzniku požáru,“ dodala mluvčí hasičů.

Foto: HZS Zlínského kraje