Ševcům to v Opavě lepilo, vezou tři body za výhru

18.08.2019 06:39

OPAVA/ZLÍN – Fotbalisté FC Tescoma Zlín v utkání 6. ligového kola vyloupili Opavu a v sobotu 17. srpna vyhráli na jeho stadionu 0:3. Dva góly Zlíňanů zaznamenal Tomáš Poznar a jeden přidal Pablo Podio.

V utkání byli od začátku lepší Ševci a už v úvodu mohl skórovat zlínský Podio, vzápětí přízemní střelu Janetzkého s námahou zlikvidoval domácí brankář Fendrich. Na opačné straně nevyzrál Mondek na zlínského gólmana Dostála. V závěru poločasu nepokrytý zlínský Azackij hlavou poslal míč přímo do rukou Fendrycha. Zlíňané se ale gólu přece jenom dočkali, v závěru nastavení Mašek tvrdě vystřelil, opavský gólman míč jenom vyrazil a dobíhající Poznar ho doklepl do sítě – 0:1.

Po změně stran to bylo záhy 0:2. V 53. minutě domácí obránci ustupovali před Podiem, kterému se naskytl prostor ke střelbě a tak přízemní střelou k tyči poslal míč podruhé do opavské sítě. Teprve tento gól jakoby nabudil domácí hráče, kteří začali také hrát aktivněji. A nebyli daleko od vyrovnání, když Šulc hlavou tvrdě poslal míč do břevna zlínské branky, gólem neskončila ani technické střela Zavadila, kterou Dostál jen s námahou vytěsnil na roh.

Naštěstí pro Zlín opavští fotbalisté nedokázali ze svého tlaku nic vytěžit a jejich šance alespoň na vyrovnání zhatil dvě minuty pře koncem řádné hrací doby Zavadil, kterého rozhodčí předčasně poslal po dvou žlutých kartách do šaten.
 Zlíňané pak svoji výhru korunovali třetím gólem, který přidal v třetí minutě po rychlém brejku Poznar. SFC Opava – Fasrav Zlín 0:3 (0:1).