Ševci získali v Evropské lize bod za remízu s Kodaní

19.10.2017 23:34

OLOMOUC/ZLÍN – Zlínští fotbalisté získali v Evropské lize za remízu s Kodaní jeden bod, i když k zisku tří bodů měli o něco blíže než dánští fotbalisté. Fastav Zlín - FC Kodaň 1:1 (1:1). Gól Zlína vstřelil v 11. minutě Diop.
I přes remízu zůstávají zlínští fotbalisté stále ve hře o postup ze skupiny F, jenže k tomu vedou dvě výhry v dalších utkáních. Ševci začali zápas odvážněji než proti Tiraspolu. Jejich snahu zúročil po pěkné akci Holzera s Ekpaiem v 11. minutě Diop, když dopravil míč do kodaňské sítě - 1:0. Po čtvrthodině měl šanci aktivní Jiráček, ale s jeho střelou si poradil brankář  Andersen.  V 19. minutě se však zlínskou obranou protáhl Matič, posunul míč Ankersenovi a ten už věděl co s ním a nedal Zlámalovi ve zlínské brance šanci – 1:1. Poté se hra vyrovnala, ale pak se minutu před koncem první půle dostali do šance nečekaně Ševci, jenže tentokrát Diop neuspěl.
Druhou polovinu utkání potom výrazně ovlivnila mlha, která padla na Andrův stadion. Rozhodčí proto na dvacet minut utkání přerušil. Utkání se pak dohrávalo na hranici regulérnosti a byli to domácí, kteří mohli rozhodnout o zisku tří bodů. V závěru utkání se Vukadinovič prokličkoval až do vápna, jenže z úhlu napálil míč pouze do boční sítě. Podle zlínského trenéra Páníka kdyby dal gól, mohli Ševci vyhrát.