Ševci vyválčili první vítězství v jarní části fotbalové ligy

06.06.2020 19:17

ZLÍN -  Veledůležité tři body v boji o záchranu v první lize vybojovali dnes zlínští fotbalisté v utkání s posledním týmem tabulky Příbramí. Sice zvítězili nejtěsnějším rozdílem zásluhou Poznara, který v 39. minutě proměnil pokutový kop, ale to nikterak nesnižuje jejich výkon.

Utkání začalo opatrně, jako první však zazlobili Příbramští. Nejprve exzlínský Pazdera netrefil ideálně míč a po něm neuspěl ani Cmiljanovič.

Ševci si postupně vybojovali územní převahu, jenže hráli příliš komplikovaně, chyběla jim finální přihrávka a ztroskotávali na dobře organizované obraně Příbrami. Tlak Zlína vygradoval v 37. minutě. kdy atak Dramého na zlínského Janetzkého nejdříve hlavní arbitr Královec neposoudil jako faul, ale po konzultaci s videorozhodčím nakonec nařídil pokutový kop. Penaltu proměnil Poznar.
V druhém poločase se Příbram osmělila a začala více útočit. Jejich otevřenější obranu se pokusil přelstít unikající Janetzký, jenže mířil nad branku. Zlín spoléhal na brejky a v 63. minutě Džafič nasměřoval míč pouze do tyče příbramské branky. Zlín potom ještě vstřelil druhý gól, jenže podle výroku sudích byl v době přihrávky Čanturišvili v postavení mimo hru.

Závěr utkání si Zlínští pohlídali, i když možná se štěstím, protože šance Antwiho a Pince mohly přinést vyrovnání.
Fastav Zlín – 1. FK Příbram 1:0 (1:0). Branka: 39. Poznar z penalty. Rozhodčí: Královec.