Ševci vyučovali, deklasovali Slovácko na jeho hřišti

27.08.2018 21:00

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Krutou porážku rozdílem čtyř gólů uštědřili zlínští fotbalisté v dohrávaném 6. kole první ligy v sobotu 27. srpna Slovácku na jeho hřišti. 1. FC Slovácko-Fastav Zlín 0:4 (0:2). Střelci zlínských branek: Tomáš Poznar, Lukáš Bartošák, Lukáš Železník a Róbert Matejov.
Ševci zahájili utkání ve velkém stylu a fotbalisté Slovácka najednou jakoby nevěděli, co mají hrát. Už v 8. minutě zahrozil zlínský Beauguel, ale gólmana Slovácka nepřekonal. Domácí to však jako varování nevzali. V 17. minutě Zlíňané udeřili. Výtečně hrajícího Traorého ve vápně fauloval Petr a Poznar se z nařízené penalty nemýlil – 0:1.

Po této brance zůstali domácí jako opaření, čehož v 26. minutě vtipně využil zlínský Bartošák. Po hlavičce obránců se dostal na hranici šestnáctky k míči a nikým neatakován měl dostatek času, aby přesně zamířil a poslal míč do horního roku hradišťské svatyně - 0:2.

V úvodu druhé půle se Slovácko pokusilo otevřít hru a vynutit si převahu, jenže to jim Zlíňané nedovolili, zvláště když vstřelili třetí gól. Traoré si 54. minutě pohrál s domácím obráncem a pak naservíroval míč Železníkovi, který prostřelil brankáře Daňka – 0:3. V těchto chvílích to bylo se Slováckem hodně zlé. Hráči vypadli z rytmu a v 62. minutě byli na ručník. Matejov se uvolnil na pravé straně a z úhlu přidal čtvrtý gól – 0:4. Závěr utkání si již Ševci pohlídali a po zásluze si z Uherského Hradiště vezou tři body. Zlíňané se tak v tabulce posunuli na páté místo a po 6. kole jsou se ziskem 13 bodů na 5. místě, o bod za Spartou.