Ševci vyhráli doma nad Opavou a úspěšně vykročili k záchraně

20.06.2020 18:08

ZLÍN – Důležitý krok záchraně v první fotbalové lize udělali dnes odpoledne zlínští fotbalisté v duelu s Opavou. Ve skupině o udržení vyhráli 3:1 brankami Adnana Džafiče, Róberta Matejova a Tomáše Poznara.

Domácím vyšel perfektně úvod a už ve 2. minutě šli do vedení zásluhou Džafiče, jemuž Janetzký naservíroval míč před opavskou branku a zlínský střelec se nemýlil – 1:0. O pět minut později mohli hosté vyrovnat, jenže Dostál ve zlínské svatyni čaroval. Zlíňané postupně přebírali iniciativu a Opavané mohou děkovat brankáři Fendrichovi, že po hlavičce Janetzkého a střele Matejova neinkasovali další góly.

Přišla ale 30. minuta a diváci na zlínských tribunách se mohli radovat podruhé. V polovině hřiště se nepřesné přihrávky hostů zmocnil Matejov a svoje sólo bezpečně proměnil – 2:0. Když už se zdálo, že fotbalisté FC Fastav Zlín v pohodě dohrají bez inkasovaného gólu první poločas, přišla těsně před jeho koncem fatální chyba v obraně a v 46. minutě snížil opavský Řezníček na rozdíl jednoho gólu – 2:1.

V druhém poločase se domácí snažili udržet svůj náskok za každou cenu. Hra byla oboustranně nepřesná, ale byli to Opavané, kteří v 60. minutě  mohli srovnat skóre, jenže Dostál opět potvrdil svoje kvality.

Definitivní rozhodnutí přinesla 63. minuta. Po dvojitém střídání ve zlínském mužstvu zahrával přímý kop Džafič a míč z jeho kopačky přistál na hlavě Poznara, který ho prudce poslal k tyči a Zlín šel opět do dvoubrankového vedení.
Opavané však nerezignovali a po trojitém střídání začali domáci zlobit. Exzlínskému útočníkovi Železníkovi nedovolil skótovat exopavský Simerský a těsně před koncem Dostál zabránil vlastnímu gólu z hlavy Jiráčka.

Fastav Zlín – SFC Opava 3:1 (2:1, 1:0). Branky: 2. Džafič, 30. Matejov, 63. Poznar – 46. Řezníček.
Příští utkání ve skupině o záchranu odehrají Zlíňané v úterý 23. června, když  na domácím stadionu přivítají celek Příbrami, který dnes porazil Olomouc 2:0.