Ševci v topickém vedru zachránili v závěru utkání s Jabloncem bod

04.08.2018 20:22

ZLÍN – Téměř tři a půl tisíce diváků namlsaných dosavadním i úspěchy zlínských ševců zavítalo v sobotním tropickém vedru na fotbalový stadion Letná k dalšímu utkání Fortuna ligy. Soupeřem FC Fastav Zlín byli nejméně oblíbení fotbalisté Jablonce, s nimiž ševci nemají dobrou biilanci.

Severočeši se v 70. minutě dostali do vedení, když jejich gól vstřelil Považanec a když už se zdálo, že si ze Zlína odvezou tři body, obral je v poslední minutě utkání o vítězství zlínský Jean-David Beauguel a srovnal na konečných 1:1.

V úvodních minutách si hosté vypracovali mírnou územní převahu, kterou mohli zúročit po jednom z rohových kopů. Jablonecký stoper Lischka však hlavičkoval nad branku a vzápětí Jovovič trefil břevno zlínské branky. Po dvaceti minutách však začali hrozit i Zlínští. Hnaníček naservíroval centr Pouzarovi, jenže zlínský útočník posla míč nad jabloneckou svatyni. Podobnou šanci spálil o dvanáct minut později Beauguel. Největší šanci ke vstřelení gólu měl v závěru poločasu domácí Jiráček, jenže z pěti metrů nepřekonal strážce jablonecké svatyně Hrubého.

Nástup do druhého poločasu vyšel lépe Zlínu, který zlepšilo kombinaci, ale chyběla mu přesnější koncovka. Jablonec spoléhal na rychlé protiútoky a po jednom z nich se hosté ujali vedení, když Považanec hlavou překonal domácího brankáře Dostála – 0:1. Zlínští vsadili vše na útok a do kdy nastoupil třetí útočník Džafič. Divákům zatrnulo pět minut před koncem, kdy Jablonečtí z nenápadného protiútoku nastřelili tyč domácí branky. Možná tento moment ještě víc nabudil domácí, V 90. minutě nová hráč na hřišti Jakubov n astřelil tyč, míč se šťastně odrazil k nekrytému Beauguelovi a vytáhlý útočník se hlavou nemýlil – 1:1.

Zlínským fotbalistům se vstup do ligové sezony vydařil a po třech zápasech mají slušných sedm bodů.