Ševci úspěšně vyrazili do bojů o Evropskou ligu

04.05.2019 07:01

ZLÍN – Zlínští Ševci vstoupili do ligové nástavby úspěšně a na svém stadionu na Letné zvítězili v sobotu 4. května nad Olomoucí brankou Hlinky z 20. minuty prvního poločasu 1:0.

V prvním utkání o možnost zúčastnit se bojů o Evropskou ligu byli Zlíňané lepší. Měli více ze hry, hosté se snažili zejména z rychlých protiútoků, v 26. minutě je však od dalšího gólu zachránila tyč po střele zlínského Holíka. K další brance byl Zlín blízko v 38. minutě, jenže Jiráčkovu střelu olomoucký gólman Buchta s námahou vyrazil  roh.
V druhém poločase převzali otěže utkání do svých rukou Olomoučané. Domácí Ševci byli zatlačeni do defenzivy a přišly chvíle pro brankáře Ševců Rakovana. Nejdříve v 68. minutě vychytal ve vyložené šanci Faltu v samostatném úniku, poté si nadvakrát poradil i s vyloženou šancí Zahradníčka. Ševci vsadili na brejky a těsně před koncem mohl přidal druhý gól Gajič, jenže olomoucký Buchta stačil jeho hlavičku se štěstím vyrazit.

Odveta se hraje příští neděli v Olomouci.