Ševci totálně vyhořeli v Ostravě, jejich demolici zahájil bývalý Švec Diop

06.10.2019 06:59

OSTRAVA/ZLÍN – Ševci v sobotu 5. října v utkání 12. kola první fotbalové ligy v Ostravě začali proti domácímu Baníku nebojácně a prvních dvacet minut byli lepším týmem. Pak ovšem přišla hororová dvacetiminutovka a od 21. do 41. minuty lovil zlínský Rakovan čtyřikrát míč z vlastní sítě. Nutno dodat, že obránci v těchto momentech svému brankáři nijak nepomohli. Za Ostravu skórovali v 21. minutě Diop, 25. Jirásek, 31. Reiter a 41. Fillo.

Po této hrůzné dvacetiminutovce byli Ševci zralí na ručník. Takovou nakládačku totiž v prvním poločase ještě nedostali.  Průchozí a zmatkující obrana v těchto chvílích nabídla Baníkovcům šance a ti je dokonale využili. Zlín naopak měl v čase své převahy pouze šanci mladým Cedidlou, ale jeho hlavičku vytáhl Budínský na roh.

V druhém poločase už Baník pouze kontroloval hru a konečný výsledek může být pro Ševce ještě přijatelný. Přesto si v závěru vypracovali možnosti ke zkorigování nepříznivého stavu, ale „populární Palič“ Železník opět neuspěl, stejně jako v 89. minutě Fantiš, který ze dvou kroků nastřelil pouze břevno ostravské svatyně.
Baník Ostrava - Fastav Zlín 4:0 (4:0).
Zlín je v současné době v neúplné tabulce na nelichotivém 14. místě a od poslední příčky ho dělí pouhé dva body. Situace začíná být vážná, podle slov trenéra před zahájením soutěže chtěli Ševci hrát o umístěnív první šestce. Opak je pravdou, hrají o záchranu. Sáhne vedení klubu k radikálnímu řešení?
V dalším utkání hostí Zlíňané na svém hřišti v sobotu 19. října nebezpečný celek Mladé Boleslavi.

Vlastimil Langer
Foto:
www.fcfastavzlin.cz