Ševci si na Spartu ušili vítězné kopačky

27.10.2018 20:27

ZLÍN – Zlínská Letná holt nesní pražská Letná a Sparťané na ni po dnešní sobotní prohře budou dlouho vzpomínat. V 13. ligovém kole totiž prohráli s FC Fastav Zlín 1:0, když tři body zajistil Zlíňanům Jean David Beauguel.

Ševci, kterým chyběli zranění Buchta a Poznar, vstoupili do utkání aktivněji a nejméně dvacet minut určovali tempo hry. Dostávali se do slibných příležitostí, ale Libor Holík ani Beauguel u nich nic nevytěžili. Sparta postupně hru vyrovnala, jenže ani její útočníci se proti dobře bránícím Ševcům nedokázali prosadit. V závěru první půle se snažil uniknout Holík, byl sice v pokutovém území atakován na hranici pravidel, jenže píšťalka rozhodčího zůstala němá. Ještě před poločasovým hvizdem hlavičkoval Beauguel těsně vedle sparťanské branky.

Do druhého poločasu vstoupili Sparťané se snahou zrychlit hru, jenže Ševci měli dobře zorganizovanou obranu. Dařilo se jim kombinovat a čtvrt hodiny před koncem se po Podiově centru dostal do vyložené šance zlínský Gajič, jenže míč nezpracoval. Zlíňané si pak vytvořili tlak, který v 84. minutě korunoval Jean David Beauguel gólem, jenž se nakonec ukázal jako vítězný. Sparta se už na nic nezmohla, naopak v prodloužení mohla inkasovat další úder, ale to by musel Hronek trefit branku.