Ševci rozhodli o svém vítězství ve strhujícím závěru

21.07.2018 21:39

ZLÍN – V úvodním kole nového ročníku fotbalové ligy zvítězili v sobotu 21. července zlínští fotbalisté nad týmem Mladé Boleslavi 3:2. Domácí na zlínské Letné už prohrávali 0:2, jenže ve strhujícím závěru dokázali góly Gajiče, Matejova a Beauguela otočit utkání ve svůj prospěch.
Domácí začali utkání zakřiknutě a hosté toho využili již v 7. minutě, kdy po Divišov po úniku našel volného Matějovského, které přízemní střelu umístil přesně k levé tyči Dostálovy svatyně – 0:1. V této fázi hry byli Mladoboleslavští častěji u míče a jen kvůli nepřesné střelbě nepřidali další gól.

Po necelé čtvrthodině Zlín hru vyrovnal, a do dvou slibných šancí se dostal Beauguel, jenže neuspěl. Sedm minut před koncem prvního poločasu přišli domácí o svého kapitána. Zraněného Lukáše Železníka pak nahradil Tomáš Poznar, který zejména v druhém poločase oživit hru zlínského útoku. Ševci zpřesnili a hlavně zrychlili hru a najednou byla mladoboleslavská obrana v jednom ohni. Zlín si vypracovával šance, dvakrát se vyznamenal brankář Kamenár, další nebezpečné míče dokázali obránci někdy i s dávkou štěstí odvrátit.

Po pětadvaceti minutách obléhání Středočeši najednou zaútočili, Hůlka tvrdě vystřelil, míč se odrazil od břevna  nejrychleji u něj byl Komličenko, který ho v 64. minutě podruhé poslal za Dostálova záda – 0:2.

Šebci ale nerezignovali a o tři minuty poprvé v letošní lize rozjásali domácí diváky. Po rohovém kopu se k míči dostal nikým nehlídaný domácí stoper Zoran Gajič a hlavou poslal míč k tyči boleslavské branky – 1:2. Domácí fotbalisté pak Středočechy doslova přišpendlili ke své šestnáctce a jejich snaha přinesla kýžený výsledek. V 81. minutě domácí Matejov z hranice pokutového území přesnou a dostatečně tvrdou střelou srovnal na 2:2. Otřesení hosté se nezmohli téměř na nic. Holíkův střílený centr z brankové čáry se štěstím odvrátil boleslavský obránce, ale v poslední minutě nastavení si vzal slovo zlínský útočník Beauguel, který z malého vápna poslal míč potřetí do mladoboleslavské sítě a rozhodl o zaslouženém vítězství domácích.