Ševci rozhodli o svém vítězství nad pražskou Duklou penaltou v nastaveném čase

09.03.2019 18:04

ZLÍN – Zlínští fotbalisté v 24. kole první fotbalové ligy s notnou dávkou štěstí porazili na domácím stadionu Letná pražskou Duklu 2:1 gólem z penalty v nastaveném čase.

Zlíňané začali aktivně a v 21. minutě šli do vedení vlastním gólem Ivana Ostojiče, který nešťastně tečoval centrovaný míč před branku do vlastní sítě – 1:0. Ševci byli aktivnější a měli několik slibných příležitostí, které ovšem ke gólům nevedly. Dukla se časem oklepala a v 28. minutě potrestala chybu Zlíňanů v rozehrávce. Na zlínského gólmana Rakovana se najednou řítili dva pražští útočníci a to nemohlo dopadnout jinak než gólem, který vstřelil Hadaščok – 1:1.

Zlíňané i po obdrženém gólu byli aktivnější, ale střely Čanturrišviliho ani Jiráčka ke kýženému gólu nevedly.

Podle stejného scénáře pokračoval i druhý poločas. Dukla poctivě bránila a vyrážela do rychlých protiútoků.  Pražané postupně vyrovnali hru, Gonzáles vystrašil Rakovana a zlínský gólman se blýskl i skvělým, zákrokem proti Hadaščokovi, který mohl přidat svůj druhý gól.

Závěrečný nápor Zlína přišel zhruba čtvrt hodiny před koncem utkání. Ale Jiráček v ideální pozici branku Pražanů přestřelil, o pár minut se v dobré šanci ocitl Čanturrišvili, ale ani on neuspěl.

Rozhodčí utkání pak kvůli ošetřování a zdržování hry hostujícími hráči prodloužil zápas o pět minut. V poslední minutě nastavení ale mohli domácí přijít o všechno. Na Rakovana se řítil osamocený Djuranovič, ale zlínský gólman ho skvěle vychytal. Ševci podnikli poslední zoufalý útok, před brankou Dukly jeden z jejích obránců stáhl k zemi Poznara a následoval pokutový kop, který zlínský útočník s přehledem proměnil – 2:1. Zlín tak uhájil skvělé šesté místo v tabulce.
FC Fastav Zlín- Dukla Praha 2:1 (1:1). Příští utkání hrají Zlíňané v Liberci.