Ševci překvapili a senzačně porazili favorizovanou Plzeň

22.11.2020 20:54

ZLÍN – Zlínští fotbalisté dokonale zaskočili favorizovanou Plzeň a v 8. kole první fotbalové ligy senzačně vyhráli na domácím hřišti 1:0 zásluhou podařené střely Tomáše Poznara. Skvělý výkon odvedl v brance Stanislav Dostál, který mužstvo několikrát podržel, zejména v 9. minutě, kdy vychytal osamoceného Kopice i dorážejícího Limberského. Strážce zlínské branky se zaskvěl i při střele Ondráška. Zlíňanům zatrnulo po půlhodině, kdy rozhodčí Denev nejprve nařídil penaltu za ruku Simerského, kterou si nastřelil hlavou, jenže po konzultaci s videorozhodčím ji odvolal. V 38. minutě přišla Poznarova chvíle. Zlínský Jawo mu ideálně přihrál před branku a Poznar toto šancí nephrdl – 1:0 pro Ševce. Domácím pak narostla křídla, hrozili hlavně z brejků, které jim umožňovala rozhozená plzeňské obrana.

V úvodu druhého poločasu mohl přidat druhý gól Fantiš, jenomže hlavou těsně minul plzeňskou branku. Dobré příležitosti měli i Plzeňané, ale na štěstí pro domácí Řezník a po něm Ondrášek neměli seřízená mířidla a stříleli nad branku. Hostující hráči měli sice častěji máč na svých kopačkách, ale zlínská obrana statečně odolávala. Dostál pak vytáhl další vynikající zákrok, když konečky prstů vytlačil Beauguelovu hlavičku mimo své tři tyče. V poslední minutě sice Plzeň vstřelila vyrovnávací gól, jenomže sudí byli pozorní a kvůli předchozí ruce plzeňského útočníka gól neuznali. A tak tři vítězné body zůstaly ve Zlíně.

Fastav Zlín – Viktoria Plzeň 1:0 (1:0), branka: 38. Poznar.