Ševci podlehli v Liberci Severočechům nejtěsnějším rozdílem

16.03.2019 19:03

LIBEREC/ZLÍN – Zlínští Ševci prohráli v 25. ligovém kole 1. fotbalové ligy na hřišti Liberce 1:0 a zkomplikovali si boj o umístění v první šestce ligové tabulky. Na své pronásledovatele mají náskok pouhé dva body.

Severočeši po dvou porážkách po sobě potřebovali vyhrát a tomu také podřídili úvod utkání. Severočeši byli aktivnější a svoji převahu dokázali využít v 21. minutě, když neuhlídali libereckého Kozáka, který s pomocí tyče překonal zlínského gólmana Rakovana – 1:0. Zlín hrál jakoby zakřiknutě, hráči se nepřesně přihrávali a v závěru prvního poločasu mohli Ševci inkasovat podruhé, jenže Rakovan byl na místě.
Po přestávce přišel na liberecký trávník o poznání živější Zlín. Hráči začali lépe kombinovat a v 56-. minutě mohl zlínská Čanturišvili dokonce vyrovnat, jenomže jeho střelu do opuštěné liberecké branky liberečtí obránci se štěstím odvrátili na roh.

Liberec pak srovnal hru a Ševci se obtížně dostávali před branku, jenomže další šance na srovnání skóre nepřicházela. Naopak byli to domácí, kteří v 89. minutě vstřelili druhý gól, jenže hlavní arbitr Královec po poradě s videorozhodčím gól kvůli postavení mimo hru neuznal.

V nastaveném čase mohli Liberečtí dokonce přijít o vítězství, jenže zlínští útočníci se po velkém závaru před domácí brankou nedohodli a nabídnutou šanci z nich nikdo nedokázal proměnit.

Slovan Liberec – FC Fastav Zlín 1:0 (1:0). Další prvoligové utkání hrají Ševci až po reprezentační přestávce za 14 dnů, kdy na svém stadionu hostí celek Sigmy Olomouc.