Ševci opět nedali gól a prohráli doma s Olomoucí

30.03.2019 21:39

ZLÍN -  Elitní šestce zamávali v sobotu fotbaloví Ševci, kteří na domácím stadionu Letná v 26. kole první fotbalové ligy o dva góly prohráli s olomouckou Sigmou, aniž by vstřelili gól.

Přitom jim první půle vycházela, byli aktivnější, důraznější. Jejich snaha jim přinesla i šance, jenže koho teď Ševci postrádají, je střelec. Vyhnalova gólová hlavička nenašla cíl, z téměř vyložené pozice netrefil branku Jiráček, nadějná byla i Holíkova šance a vlastní gól si málem vstřelil olomoucký Kalvach, jenomže olomoucký brankář vytáhl fantastický zákrok.

A tak v závěru prvního poločasu to byli hosté, kteří šli do vedení. Dosud pasivní Olomoučané nejprve vystrašili domácího brankáře Rakovana střelou Sladkého, ale potom je nepokrytý Yunis patičkou poslal do vedení.

V úvodu druhého poločasu byli najednou lepší hosté, více kontrolovali hru, ale šance na vstřelení gólu si nevytvářeli. Ševci se sice snažili o kombinační hru, jenže ji hodně roztahovali do šířky a chyběl jim přímočarý tah na branku. Přesto mohli srovnat skóre, když po rohovém kopu se dostal k míči Bartošák, ale jeho dělovka skončila na břevně olomoucké svatyně.

Olomouc pak vsadila na brejky a mohla definitivně rozhodnout zápas v normální hrací době. Jenže proti byl zlínský Rakovan. Zlíňané vrhli všechny síly do útoku, V nastaveném čase

však Bačo neuhlídal Lalkoviče a dovolil mu nadvakrát skórovat – 0:2 a bylo vymalováno.

Zlín po výborných podzimních výsledcích na jaře promrhal luxusní náskok na soupeře a opustil šestou pozici v tabulce. Vzhledem k dalším utkáním, která ho čekají, může mít značné problémy s udržením se ve skupině, která nebude hrát o záchranu v lize.