Ševci nestačili na předposlední Karvinou a prohráli

14.04.2019 07:10

KARVINÁ/ZLÍN  - Počtvrté za sebou a bez vstřelené branky prohráli zlínští fotbalisté. V sobotu 13. dubna nestačili ani na předposlední tým v prvoligové tabulce Karvinou a na jeho hřišti prohráli 2:0.
Domácí šli do vedení již v 2. minutě utkání, když po kopu z rohu zlínská obrana nepohlídala domácího Wágnera a ten pohodlně uklidil míč do zlínské svatyně – 1:0. Ševci byli dokonale zaskočení a prakticky čtvrt hodiny se nezmohli téměř na nic. Naštěstí jejich bezmocnost domácí nevyužili. Zlíňané zahrozili až po dvaceti minutách, jenomže Poznar neuspěl, stejně jako v 37. minutě, kdy jeho střelecký pokus karvinský gólman likvidoval s námahou až na druhý pokus.
Také do druhého poločasu vstoupili Karvinští aktivněji, jenže tentokrát byli zlínští obránci pozornější a jejich šance dokázali zblokovat. Jedinečnou možnost rozhodnout utkání nabídl domácím Zlínský Matejov, po jehož faulu rozhodčí v 64. minutě nařídil pokutový kop, jenže karvinský Budínský trefil pouze tyč zlínské branky.
Karviná se nakonec zklidňujícího gólu dočkala v 81. minutě, když Budínský odčinil svoji chybu při penaltě a z hranice velkého vápna nedal Rakovanovi ve zlínské brance šanci – 2:0.

Sobotní prohrou si Zlín značně zkomplikoval boj o umístění ve skupině o Evropskou ligu. Nyní je devátém místě se ziskem 36 bodů a od svých pronásledovatelů ho dělí pouhé tři body.