Ševci nedokázali zopakovat se Slavií a v Mladé Boleslavi prohráli

28.04.2019 07:01

MLADÁ BOLESLAV/ZLÍN – Zlínští Ševci oslabení o několik zraněných hráčů prohráli v sobotu 27. dubna v 30. kole první fotbalové ligy v Mladé Boleslavi 3:0. Domácí o své výhře rozhodli třemi góly již v prvním poločase.

Zlíňané sice zahrozili jako první, jenže Železník opět jako již tradičně v dobré pozici netrefil soupeřovu branku. Potom se prezentoval velmi dobrým zákrokem brankař Ševců Rakovan. Nerozhodný strav vydržel do 14. minuty, kdy se prosadil nejlepší ligový střelec Komličenko a domácí šli do vedení -1:0. Domácí byli stále aktivnější a Rakovan se činil. V 39. minutě však kapituloval podruhé, když míč za jeho záda poslal z pokutového kopu opět Komličenko – 2:0. Když ve 43. minutě mladoboleslavský Přikryl zvýšil na 3:0, bylo o vítězi utkání rozhodnuto.

Po změně stran domácí poněkud zvolnili a zlínská obrana společně s Rakovanem již neměla tolik práce, jenže na druhé straně Zlíňané také nijak nezaměstnali mladoboleslavské zadáky. V 77. minutě si domácí stoper Hájek zřejmě vzpomněl, že hrával za Zlín a hlavičkou orazítkoval tyč vlastní branky, čímž paradoxně vytvořil největší šanci Ševců.

Zlíňané v sobotu nenavázali na výkon proti Slavii a prohráli pátý zápas z posledních šesti. Na jejich konečné umístění v tabulce to nemělo žádný vliv, skončili na 9. místě a v příštím utkání vyzvou Olomouc.

Ševcům odpadly starosti s boji o záchranu, ale…

Foto: www.fcfastavzlin.cz