Ševci chtějí hrát v polovině tabulky, důležitý bude vstup do ligy

18.07.2018 19:29

ZLÍN – S cílem vyhrát úvodní utkání Fortuna ligy v sobotu 21. července doma s Mladou Boleslaví a úspěšně vstoupit do nového ligového ročníku 2018/2019 chtějí fotbalisté FC Fastav Zlín. Na dnešní tiskové konferenci to jednoznačně prezentovali ředitel klubu Leoš Gojš, sportovní ředitel Zdeněk Grygera, hlavní trenér Michal Bílek a kapitán týmu Lukáš Železník.
V úvodu informoval Zdeněk Grygera o změnách v kádru, k nimž došlo v období přípravy na nový ligový ročník. „Novým trenérem se stal Michal Bílek, s nímž jsme uzavřeli smlouvu na dva roky. Jeho asistentem zůstal Jan Kameník a nově se k němu přidružil David Hubáček. Z mužstva odešli Ubong Ekpai do Plzně, do Sparty se po skončení hostování vrátili Vukadin Vukadinovič a Daniel Holzer, Robert Bartolomeu přestoupil do Brna, Davidu Štípkovi a Tomáši Janíčkovi skončily smlouvy, které jsme jim už neprodloužili,“ řekl Grygera.
Kádr mužstva se podle Grygery naopak podařilo posílit o útočníka Alexandera Jakubova z Ostravy a na roční hostování z Plzně přišel zlínský odchovanec Tomáš Poznar. „Problematická je situace kolem zdravotního stavu Pavla Vyhnala. Čekáme na vyjádření lékaře, který ho již jednou operoval, ale zatím to nevypadá nijak pozitivně,“ dodal Grygera.
Sportovní ředitel i trenér mužstva Michal Bílek se shodli na tom, že příprava na ligu se vcelku vydařila včetně týdenního soustředění v Rakousku.
„V přípravě jsme neprohráli, čtyřikrát jsme remizovali a dvakrát zvítězili,“ konstatoval Michal Bílek. „Měsíc, co působím ve Zlíně, hodnotím velmi kladně. Hráči chtějí pracovat a těší se na start nového ligového ročníku. Samozřejmě se projevuje určitá nervozita, protože první utkání jsou vždy velmi důležitá,“ sdělil trenér Zlíňanů. Současně vyjádřil uspokojení nad příchodem Tomáše Poznara. „Jsem rád, že přišel, je to zkušený kvalitní a pracovitý útočník. Do přípravy naskočil v juniorce před měsícem, odehrál tři zápasy. Vypadá slušně a je připraven do sobotního zápasu,“ dodal Michal Bílek.
V závěru tiskové konference dostal slovo staronový kapitán mužstva Lukáš Železník. „Kapitánem mě určil trenér, jinak pásku budou moci nosit i Petr Jiráček nebo Zoran Gajič. Považuji to za čest, ale musím si ji zasloužit a předvádět dobré výkony. Jinak se do sestavy nedostanu a o pásku přijdu,“ řekl Lukáš Palič Železník. Několika slovy zhodnotil i přípravu, která podle něj byla sice krátká, ale všichni trénovali na sto procent. „V přípravných zápasech jsme si dokázali, že můžeme hrát s každým,“ dodal na závěr kapitán ševců.

Foto: www.fcfastavzlin.cz