Šestnáctiletá Zuzana Kuršová získala stříbro na juniorské olympiádě

06.02.2020 14:41

OTROKOVICE - Rychlobruslařku, olympijskou medailistku třetího ročníku Zimních olympijských her mládeže 2020 Zuzanu Kuršovou z Otrokovic přijala ve středu 5. února na radnici starostka Hana Večerková. Zuzana Kuršová dostala v pěti letech od rodičů první in-line brusle. Až do roku 2017 se věnovala výhradně této sportovní disciplíně, a právě v tomto roce přijala nabídku na rychlobruslení na dlouhé dráze a stala se členkou KSB Hodonín. Vzhledem k tomu, že v České republice pro rychlobruslaře není k dispozici dlouhá dráha, cestuje Zuzana za tréninky často za české hranice. První závody absolvovala v sezoně 2018/2019, a od té doby se zúčastnila celé řady závodů více méně v zahraničí. V letošním roce se od 9. do 22. ledna konaly ve švýcarském Lausanne Zimní olympijské hry mládeže 2020, kde Zuzana Kuršová získala stříbrnou medaili, se kterou se pochlubila i starostce města Haně Večerkové. „Mým největším snem je dostat se na Zimní olympijské hry 2022, které se uskuteční v čínském Pekingu,“ prozradila své přání otrokovická rychlobruslařka. „Přeji Zuzce, aby se jí sen naplnil. Doufám, že tu bude stát za dva roky s další medailí. Přeji jí rychlé nohy, mnoho kilometrů bez pádu, dostatek energie a vytrvalosti. Jsem pyšná, že máme v Otrokovicích tak šikovnou sportovkyni a že naše město reprezentuje i za hranicemi České republiky,“ řekla starostka.

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: MěÚ Otrokovice, Romana Stehlíková