Seriál Valachy tour 2017 odstartuje 18. února nočním závodem na běžkách

13.02.2017 12:19

VELKÉ KARLOVICE – Již za pár dnů odstartuje pátý ročník VALACHY TOUR ve Velkých Karlovicích. „Seriál pěti závodů v různých sportovních disciplínách pro dospělé i děti, který pořádá během celého roku karlovický Resort Valachy, tradičně zahájí závod na běžkách Noční stopa Valachy v sobotu 18. února,“ sdělila tisková mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.
„Loni nám počasí nepřálo, pro nedostatek sněhu jsme museli běžky na poslední chvíli zaměnit za závod v běhu. Zato letos si to vynahradíme. Podmínky pro běžky ve Velkých Karlovicích jsou výborné, přírodního sněhu je dost, stopy jsou kvalitní a pravidelně upravované, zkrátka se můžeme těšit na opravdu pěkný sportovní zážitek,“ láká prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.
Pro závodníky bude připravena trasa dlouhá 15 km vedená údolím Léskové ve směru k hotelu Horal a zpět k hotelu Galik, kde bude start, cíl i zázemí i s možností převlékání a občerstvení.
Startuje se intervalově, první závodník vyrazí na trať v 18 hodin. Zájemci se mohou registrovat za výhodnější startovné on-line na webu www.valachytour.cz, přihlášení bude možné i v den konání v hotelu Galik. „Podmínkou účasti je z bezpečnostních důvodů čelovka. Závod se běží výlučně klasickou technikou,“ dodal Vladimír Sušil.
Vítězové se mohou těšit na hodnotné ceny, dospělí sportovci si mezi sebe navíc rozdělí prize money v celkové hodnotě 15 tisíc korun.  Závodu dospělých budou tradičně předcházet závody dětí v různých věkových kategoriích na kratší vzdálenosti. V 16 hodin se utkají děti do 6 let v klasickém běhu na 100 a 200 metrů. Starší děti pak budou závodit na běžkách na vzdálenosti od 700 do 2 100 metrů.
„V rámci doprovodného programu si zájemci mohou nechat namazat běžky od odborníků z profesionálního ski servisu Avex a využít poradenství k používání vosků Skivo. K dispozici bude i testovací centrum běžek Fischer. Sportovci s předem uhrazeným startovným si mohou testovací běžky zapůjčit do závodů. Těšte se také na speciálně nasvětlenou trať pomocí moderní světelné techniky v okolí hotelu Galik,“ dodala k programu akce Martina Žáčková.

Seriál VALACHY TOUR zahrnuje i letos celkem pět závodů v různých disciplínách pro dospělé i děti. Loni se do něj zapojilo téměř 3 000 sportovců. Svou
účastí akce VALACHY TOUR podporují i známé sportovní osobnosti, což přináší účastníkům vzácnou příležitost poměřit síly s profesionály.
Závody VALACHY TOUR 2017: 18. 2. Noční stopa Valachy, 6. 5. Valachy duatlon, 18. 6. Bike Valachy, 4. 8. Valachy man, 21. 10. Běhej Valachy.
Více: www.valachytour.cz
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: www.valachytour.cz