Senioři z Valmezu ví, že 60 a víc neznamená nic

09.07.2020 11:41

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Již po dvanácté mohou senioři z Valašského Meziříčí zdarma´navštívit během podzimních měsíců vzdělávací a sportovní aktivity v rámci programu 60 a víc neznamená nic. Stačí v průběhu července vyplnit přihlášku a zaplatit vstupní poplatek.

„Plavání, cvičení v posilovně pod vedením trenéra, rekondiční cvičení, turistické výlety, jóga nebo vycházky s NordicWalking holemi – to jsou pohybové aktivity, díky kterým mohou naši senioři posílit své zdraví a kondici. Oblíbený program 60 a víc neznamená nic, ale zároveň slouží také k navázání nových přátelství,“ řekla místostarostka Zdislava Odstrčilová.
Součástí letošního ročníku připravovaného aktivizačního programu budou i čtyři vzdělávací přednášky zaměřené na témata související se specifiky vyššího věku.

„Senioři, kteří mají o zapojení do programu 60 a víc neznamená nic zájem, mohou vyplnit přihlášku v Turistickém informačním centru Sýpka od 1. do 31. července a zaplatit vstupní poplatek 300 korun. Pravidla pro zařazení do programu jsou jednoduchá, zapojit se do něj mohou všichni obyvatelé Valašského Meziříčí, kteří v roce 2020 dovrší 60 a víc let,“ sdělil tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.

Aktivizační program 60 a víc neznamená nic motivuje seniory k celoročnímu sportování i zdravému životnímu stylu a každoročně je o něj velký zájem. Funguje díky významné podpoře města Valašské Meziříčí a Zlínského kraje.
Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv KNZ