Senior taxi ve Vsetíně bude jezdit další dva roky, o jeho služby mají lidé zájem

30.05.2020 07:17

VSETÍN - Již téměř dva roky funguje ve Vsetíně městem dotovaná služba senior taxi. Využívá ji více než tisícovka občanů ve věku 65 a více let či držitelů průkazů ZTP či ZTP/P.

Senior taxi jim pomáhá snáze se dostat například k lékaři či na nákup a úřady. Proto vsetínská radnice tuto službu v červnu 2018 zavedla.

„Zájemci o její využití se musí nejprve registrovat na odboru sociálních věcí městského úřadu. Tam na počkání obdrží speciální průkaz s evidenčním číslem, jménem uživatele a také telefonním kontaktem na poskytovatele senior taxi,“ uvedla tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
„U něj si jednotlivé jízdy lze objednávat v pracovní dny od 6.30 a nově až do 17 hodin (dosud do 15.30 hodin – pozn.). Maximálně lze uskutečnit osm jízd za měsíc, a to výhradně na území Vsetína,“ sdělila místostarostka Simona Hlaváčová.
„Aktuálně je vydáno přes 1 100 průkazů. Jejich držitelé za necelé dva roky absolvovali se senior taxi přes 8 500 jízd, což znamená v průměru 23 jízd denně a přibližně 450 měsíčně.“ Ve srovnání s obdobně velkými městy se ve Vsetíně najezdí až dvojnásobně více jízd, což svědčí o velkém zájmu,“ dodala místostarostka.

„Zákazníky senior taxi přijde každá jízda na 25 korun bez ohledu na absolvovanou vzdálenost. Město se podílí na provozu částkou necelých 50 tisíc korun měsíčně, která je krytá z rozpočtu,“ doplnila místostarostka Hlaváčová.

V závěru května uzavře senior taxi ve Vsetíně první dva roky fungování. A spolu s tím také vyprší smlouva na její zabezpečení. V těchto dnech již ale proběhlo výběrové řízení na poskytovatele pro další dvouleté období.
„Vítězem se stala společnost, která senior taxi zabezpečuje již nyní. A protože zůstane zachována i cena jízdného, uživatelé od prvního červnového dne nepocítí při placení prakticky žádnou změnu. Budou sice vydávány nové průkazy, ale v platnosti zůstávají i ty stávající,“ uzavřel Jan Šnevajs z odboru správy majetku, investic a strategického rozvoje radnice.

Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Vsetín
Foto: Archiv KNZ