SENIOR Otrokovice: Nejdůležitější je zachování standardu klientů

01.02.2019 16:05

OTROKOVICE - Starosta města Otrokovice Jaroslav Budek a členové Rady města Otrokovice (RMO) obdrželi koncem minulého roku žádost o odvolání ředitelky Aranky Medkové Pekárkové od části zaměstnanců městské organizace SENIOR Otrokovice. Po pár týdnech obdrželi radní dopis od druhé části zaměstnanců, kteří žádali zachování ředitelky ve funkci. Rada města se tímto tématem důkladně zabývá.

„Město Otrokovice je zřizovatelem SENIORU Otrokovice. Dne 13. listopadu byl na otrokovickou radnici adresován první dopis se stížností na paní ředitelku Aranku Medkovou Pekárkovou. Tuto stížnost podepsalo dvacet tři zaměstnanců SENIORU. Týden nato byl stejnými odesilateli radním doručen další dopis s žádostí o odvolání ředitelky, tentokrát s pětadvaceti podpisy. Tato část zaměstnanců v dopisech vyjadřuje svoji nespokojenost se způsobem řízení organizace,“ informovala tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Necelý týden poté vysvětlila v obsáhlé korespondenci členům městské rady ředitelka svůj pohled na stížnost a také obhajovala svoje pracovní postupy přímo na schůzce k tomu svolané.

Další jednání se uskutečnilo mezi zaměstnanci SENIORU a členy RMO. „V této fázi jsme měli informace od části zaměstnanců SENIORU a proti tomu slovo paní ředitelky. V následujících týdnech jsme obdrželi dopis od druhé části pracovníků, kteří práci a způsob vedení organizace obhajovali a žádali nás, abychom paní ředitelku neodvolávali. I s touto skupinou zaměstnanců jsme se osobně sešli, abychom si jejich argumenty vyslechli,“ uvedl starosta Otrokovic Jaroslav Budek. Dopis na podporu paní ředitelky podepsalo padesát osm zaměstnanců.

Následně nechalo vedení otrokovické radnice v organizaci SENIOR provést veřejnoprávní kontrolu a screening na personalistiku a řízení lidských zdrojů. „K dispozici nyní máme dopisy, které si na paní ředitelku stěžují nebo ji obhajují. Osobně jsme se setkali se zaměstnanci z ‚obou táborů‘ i s paní ředitelkou. K dispozici máme také výsledky obou kontrol,“ sdělila otrokovická místostarostka Hana Večerková.

Na Radě města Otrokovice se 30. ledna projednával bod k řešení tamní situace. „Na jednání rady jsme se dohodli, že v současné chvíli paní ředitelku Aranku Medkovou Pekárkovou neodvoláme. Rada města stanovila paní ředitelce úkoly s termínem do 30. dubna, které by měly vést k žádoucím změnám, stabilizaci organizace i personálu a k narovnání historických chyb. Plnění úkolů bude rada sledovat,“ uvedl starosta Jaroslav Budek.

„Nejdůležitější je, aby nic nepocítili klienti SENIORU a aby byl zachován jejich dosavadní standard v tomto zařízení,“ uvedli závěrem shodně otrokovičtí radní.