Šedé nádoby na kovový odpad se vyplácí

08.02.2019 13:01

VIZOVICE - Šedé nádoby na kovový odpad, které loni v červnu vizovická radnice zakoupila a pracovníci technických služeb je rozmístili po městě, se vyplácí.
„Do konce roku 2018 se díky nim vytřídilo zhruba 1000 kilogramů kovového odpadu, za který radnice inkasovala přibližně 2500 korun. Pokud by tento odpad skončil v nádobách na směsný komunální odpad, tak by město naopak zaplatilo asi 3000 korun,“ sdělila tisková mluvčí vizovické radnice Gabriela Netopilová Sluštíková.

„Třídění jednak šetří peníze a v neposlední řadě nekončí kovový odpad na skládce, a tudíž šetříme životní prostředí,“ uvedl ředitel Technických služeb města Vizovice Ivan Straškraba.

Po Vizovicích je rozmístěno 17 šedých plastových nádob na kov. Pracovníci technických služeb je vyvážejí vlastním vozidlem do speciálního kontejneru ve sběrném dvoře přibližně jednou za měsíc. Jeden kontejner se za tu dobu naplní přibližně deseti kilogramy kovu.

Do šedých nádob občané mohou umístit například plechovky od potravin a nápojů, nádobí, příbory, čisté tuby a víčka, staré hřebíky a další drobný kovový odpad. Tyto obaly a další předměty však nesmí být znečištěné zbytky potravin a nebezpečnými látkami.
Vlastimil Langer

Foto: www.mestovizovice.cz