Sbírka ve Vsetíně přinesla tunu potravin a drogerie

25.11.2020 11:29

VSETÍN - Nezisková organizace Elim Vsetín, o.p.s., zorganizovala v sobotu 21. listopadu v hypermarketu Albert sbírku potravin. Obyvatelé Vsetína zde darovali 955 kg potravin a 45 kg drogerie.
„Lidé měli možnost, v čase od 8:00 do 18:00 hodin nakoupit a darovat potraviny a drogerii. Darované zboží bylo uloženo ve skladu Azylového domu Elim na Jasence. Z tohoto skladu bude dále distribuováno lidem v nouzi na Vsetínsku,“ řekl Miroslav Ildža, ředitel organizace Elim Vsetín.
„Jsme nadšeni z tak velkého množství darovaných potravin a drogerie. Velmi nás potěšil zájem o tuto sbírku ze strany veřejnosti. Měli jsme obavy, zda lidé vůbec přijdou, když je v současné době tolik omezení. Vnímali jsme snahu pomoct lidem v nouzi. Obrovský dík patří Vám všem, kteří jste přišli, ale také všem dobrovolníkům, bez kterých by se tato sbírka nemohla uskutečnit.“ dodala Adéla Kaláčová, PR a Fundraiser organizace Elim Vsetín.
Do sobotní celorepublikové Sbírky potravin se zapojilo 603 obchodů. Navzdory všem vládním omezením přinesla sbírka v celé republice 440 tun potravin. Hlavním organizátorem této celorepublikové Sbírky potravin je Česká federace potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR a Asociací společenské odpovědnosti.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Vsetín