Sbírka přispěla k plánovanému nákupu elektrokola pro Charitní pečovatelskou službu

30.01.2019 11:02

OTROKOVICE - Charitu Otrokovice a její služby podpořila v čase vánočním řada firem, ke kterým se přidali jednotlivci i skupinky lidí. „Jednou z akcí na podporu Charitní pečovatelské služby, která pomáhá s péčí lidem v jejich domácím prostředí, byla i veřejná sbírka v Centro Zlín,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Sbírka byla uspořádána s cílem podpořit nákup elektrokola pro pečovatelky, jejichž práce je fyzicky i psychicky dosti náročná. Elektrokolo jim usnadní četné přesuny mezi klienty, ušetří síly a zároveň životní prostředí. V současnosti totiž pečovatelky na větší vzdálenosti jezdí automobilem.

„Jsme proto velice rádi, že jsme se díky veřejné sbírce v Centro Zlín tomuto cíli přiblížili. Bylo vybráno celkem 3.469 korun. Všem, kteří se rozhodli nám pomoci, ze srdce děkujeme. Velký dík patří i Centro Zlín, které nám za účelem této sbírky nabídlo prostory balicí služby. Věříme, že do jara se nám sen rychlejších a k přírodě šetrnějších cest vyplní. Pokud byste chtěli nákup elektrokola podpořit, neváhejte nás kontaktovat na fundraiser@otrokovice.charita.cz nebo telefonicky 731 619 771. Děkujeme Vám všem,“ řekla Mariana Zedníková, fundraiser Charity Otrokovice.
Vlastimil Langer
Foto: www.otrokovice.cz