Sběrný dvůr ve čtvrti Zálešná se opět otevře

26.06.2020 15:39

ZLÍN – Kvůli modernizaci zaměřené na zvýšení úrovně zázemí a vylepšení dopravní situace byla od března brána sběrného dvora v Zálešné uzavřena.

„Od pondělí 29. června se ale nejvíce využívaný sběrný dvůr znovu otevírá a to denně od 8.00 do 18.00, v sobotu pak od 8.00 do 12.00 hodin,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Město zřizuje čtyři sběrné dvory, jejich provozem jsou pověřeny Technické služby Zlín. Jde o důležitou součást odpadového hospodářství. V loňském roce služeb dvorů v Malenovicích, Loukách, Zálešné a v Jiráskově ulici využilo na 32 tisíc osob. Celkem sběrné dvory přebraly 2 411 tun odpadů.

„Sběrné dvory jsou určeny výhradně obyvatelům města Zlína a místním firmám, část služeb je zcela zdarma. Před odevzdáním odpadu je nutné prokázat svoji totožnost, navíc jsou stanoveny i limity pro jednotlivé druhy. Například pro stavební suť platí, že občan může každý měsíc přivést a zdarma odevzdat maximálně 250 kilogramů. Překročení limitu uloženého odpadu je zpoplatněno,“ zdůraznil Tomáš Melzer.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Magistrát města Zlína