Sauna v lázních láká na novou relaxační zónu

22.01.2018 13:08

VSETÍN - Odpočinková lehátka, příjemné posezení zahrnující pohodlná křesla se židlemi a brzy také osvětlení připomínající hvězdnou oblohu nabídne návštěvníkům sauny ve vsetínských lázních nová relaxačně odpočinková zóna.
Rekonstrukce si vyžádala nákup nového vybavení a stavební práce, které zahrnovaly také odstranění starých nevyužitých van. „Do jednoho měsíce bude také nad odpočinkovou zónou namontováno nové osvětlení složené z barevných LED diod, které bude simulovat hvězdné nebe a navozovat tak příjemnou relaxační atmosféru,“ uvedl Ivo Kousal, jednatel Vsetínské sportovní s tím, že nová odpočinková zóna by měla především zvýšit komfort pro návštěvníky sauny, kterých je každoročně více jak dvanáct tisíc.

Na zbudování relaxační zóny bude navazovat plánovaná rekonstrukce suché sauny. Modernizace jsou mimo jiné reakcí na přání občanů, kteří si na veřejném fóru 2017 a následně v anketě na webu města zvolili TOP 10 podnětů, kterými by se měla radnice zabývat. Na sedmé pozici byl tehdy podnět - zlepšení vybavení městských lázní.

„Již realizované rekonstrukce si vyžádaly takřka 100 tisíc korun, výměna osvětlení přijde na dalších 30 tisíc korun a investovat budeme i do letní kompletní rekonstrukce suché sauny. Dobrou zprávou pro návštěvníky navíc je i to, že Vsetínská sportovní nebude zdražovat vstupné,“ doplnila Simona Hlaváčová, místostarostka města Vsetína.                       

Vlastimil Langer

Foto: www.mestovsetin.cz