S pomocí kraje pořídí obce pro své dobrovolné hasiče nové automobily

15.05.2020 09:16

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přidělení dotací 17 obcím v celkové výši 5,1 milionu korun na nákup dopravních automobilů pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí schválili krajští zastupitelé.
„Přispěli jsme na nákup 17 automobilů pro dobrovolné hasiče, pro tento účel od nás každá podpořená obec obdrží 300 tisíc korun,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.
Jde o spolufinancování nové požární techniky v rámci programu Ministerstva vnitra - generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR - Dotace pro jednotky SDH obcí pro rok 2020.
„Na návrh Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje byly podpořeny všechny žádosti předložené obcemi. Mezi ně patří například Mysločovice, Zděchov, Kostelany nad Moravou, Rudice nebo Kelníky,“ uvedla krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.
„Naše jednotka sboru dobrovolných hasičů má devět členů, v současnosti nedisponuje žádným dopravním automobilem, původní auto z roku 1996 bylo totiž vloni odhlášeno z evidence kvůli neustále se zvyšujícím se nákladům na jeho celoroční provoz. Díky krajské dotaci budeme moci pořídit nové vozidlo s pohonem 2x4, které zvýší akceschopnost našich hasičů při zásazích i při řešení mimořádných událostí způsobených například nadprůměrnými dešťovými nebo sněhovými srážkami,“ řekl starosta Mysločovic Pavel Žák.
V rámci výše zmíněného programu má letos Zlínský kraj pro obce ještě vyčleněny finanční prostředky na nákup nových cisternových automobilových stříkaček a na rekonstrukci požárních zbrojnic.

Zdroj: Zlínský kraj
Ilustrační foto: Archiv KNZ