Rozzlobený muž řádil na Kroměřížsku v domově pro seniory

13.09.2018 16:05

KROMĚŘÍŽSKO - Škodu za téměř 180 tisíc korun způsobil začátkem září v domě pro seniory v menší obci na Morkovicku v kroměřížském okrese devětačtyřicetiletý muž.

„Policista z Obvodního oddělení Morkovice mu sdělil podezření z trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví a výtržníkovi hrozí až tříleté vězení,“ informovala ve čtvrtek 13. září policejní mluvčí Barbora Balášová.

Začátkem září poškodil obviněný v domě pro seniory automat na kávu, který bezdůvodně převrátil. „Na zařízení vznikla škoda za víc jak 155 tisíc korun. Kromě toho vzal dlaždice a prohodil je dvěma okny. Přitom poškodil jak okna, tak žaluzie, sádrokartonovou příčku a stůl v místnosti pro sestry. Majiteli objektu vznikla škoda za bezmála 24 tisíce korun. Podle všeho se muž tak choval proto, že požadoval zvýšení platu pro svou manželku, která v domě pro seniory pracuje,“ uvedla policistka.
Za trestný čin výtržnictví byl již v minulosti odsouzen. Tímto ale s policisty zdaleka neskončil. „Vyslechl si i sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V pondělí 10. září ve večerních hodinách řídil osobní vozidlo v obci Morkovice po předchozím požití alkoholických nápojů. Policisté mu naměřili 1,83 promile alkoholu v dechu,“ dodala na závěr policejní mluvčí.
Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Policie ČR