Rožnovští zastupitelé schválili rozpočtové opatření

20.02.2019 14:03

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - První rozpočtové opatření v celkové výši 7,862 milionu korun ke schválenému rozpočtu města na rok 2019 schválili na svém úterním zasedání rožnovští zastupitelé.

„Změny v celkové výši 7,862 milionu korun ke schválenému rozpočtu města na letošní rok schválili členové Zastupitelstva města Rožnov pod Radhoštěm,“ informoval tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
„Ve většině položek reagujeme na aktuální změny finančních operací roku 2019. Na straně příjmů se jedná o zapojení daru od společnosti Myonic ve výši 12 tisíc korun a dále o aktualizace některých dříve přijatých dotací. Do příjmů rovněž zapojujeme dotaci na pořízení dvou vozů na CNG provoz,“ uvedl vedoucí finančního odboru MěÚ Rožnov p. R. Martin Hrnčárek. 

Podobně i ve výdajích jsou změny v rozpočtu dle dotací uvedených v příjmech. „Dále jsou v rozpočtových opatřeních zahrnuty výdaje na znovuzapojení akce Prodloužení chodníku Partyzánská do rozpočtu města, výdaje související s rekonstrukcí ulice Plynárenská, výdaje na zajištění měření rychlosti vozidel a v rámci dotace budou zakoupeny dvě vozidla na CNG pohon a dva elektromobily. Operativně byla navýšená položka na zimní údržbu. Důvodem jsou extrémní sněhové podmínky v lednu/únoru 2019 a s tím související náklady na čištění silnic a chodníků,“ Jen fakturovaná částka za zimní údržbu měsíce leden činila 2,7 mil Kč,“ konstatoval Martin Hrnčárek.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ