Rožnovští filatelisté slaví šedesát let od vzniku svého klubu

13.01.2019 08:04

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Významné výročí si v letošním roce připomínají členové rožnovského klubu filatelistů. „Poštovní známky se v Rožnově sbíraly už za rakousko-uherského mocnářství, ale sbírali je jen jednotlivci. Organizovaný filatelistický spolek byl v našem městě založen v roce 1959, kdy se 23. června konala v hotelu Novák (dnešní AGH) ustavující schůze filatelistů při Závodním klubu n. p. Tesla,“ popsal počátky filatelistické činnosti v Rožnově předseda klubu Vladimír Vystavěl.  „Kroužek zaměřil svou činnost na výměnu známek a filatelistického materiálu mezi členy, na výdej novinek československých známek, půjčování katalogů, odborné filatelistické literatury a časopisů, na odborné besedy a hlavně na výchovu mladých adeptů filatelie,“ doplnil Vladimír Vystavěl, který vede klub filatelistů v Rožnově už 35 let.

Výstava, která je v od čtvrtku 10. ledna k vidění v rožnovské Galerii Na Radnici, nabízí ukázky z činnosti členů klubu. A ukáže především, co krásného z oblasti uměleckých děl již bylo na našich známkách vydáno,“ pozval na výstavu Vladimír Vystavěl.

Výstava 60. let klubu filatelistů v Rožnově pod Radhoštěm potrvá až do 31. března.

Foto: www.roznov.cz