Rožnovský útulek pomáhal psům i kočkám, zaměstnal znevýhodněné osoby

25.04.2020 07:13

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Úspěšný rok 2019 má za sebou společnost Psí útulek Rožnovsko s.r.o. Rožnovský psí útulek řádně a bez problémů naplňuje hlavní záměr projektu, tedy zajistit pro obce mikroregionu zázemí pro plnění jejich povinností v oblasti zajištění péče o zatoulaná a opuštěná zvířata.

Společnost Psí útulek Rožnovsko s.r.o. byla založena Sdružením Mikroregion Rožnovsko v lednu 2016. „Vybudování útulku stálo přibližně 8,5 milionu korun, z čehož zhruba 4,2 miliony činila dotace,“ připomněl jednatel útulku Jindřich Žák.

Útulek od svého vzniku v oblasti zajišťuje péči o zatoulaná, případně týraná zvířata. „Útulek plní úlohu na jedničku. Psy i kočky se daří vracet majitelům nebo předat do adopce novým majitelům. Například za rok 2019 bylo do útulku přijato celkem 102 psů, z nichž se 69 vrátilo ke svým majitelům a 26 bylo předáno novým majitelům,“ vypočítal Jan Kučera, předseda Sdružení Mikroregion Rožnovsko.
Do útulku bylo rovněž přijato celkem 38 koček, z nichž tři byly vráceny původním majitelům a 25 jich putovalo k novým majitelům.     

Neméně důležitým přínosem útulku je, že funguje jako sociální firma. „Společnost v roce 2019 zaměstnávala tři osoby, všechny patří do kategorie osob znevýhodněných a tedy takových, které by si práci hledaly velmi těžce. Je to další z přínosů společnosti a jsme rádi, že to tak funguje,“ poznamenal předseda Sdružení Mikroregion Rožnovsko Jan Kučera.     

Společnost Psí útulek Rožnovsko s.r.o. byla založena Sdružením Mikroregion Rožnovsko 26. 1. 2016. Hlásí se k principům sociálního podnikání, funguje jako sociální integrační podnik a naplňuje principy sociálního podnikání, přitom usiluje o zaměstnávání a sociální začleňování osob znevýhodněných na trhu práce.
Vlastimil Langer

Zdroj: Sdružení Mikroregion Rožnovsko

Ilustrační foto: Archiv KNZ