Rožnovský chovatel uspěl na Evropské výstavě v Dánsku

01.02.2019 15:44

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Rožnovský chovatel králíků Petr Koláček v závěru loňského roku úspěšně reprezentoval město Rožnov i Českou republiku na Evropské výstavě drobného zvířectva v dánském Herningu.

„Vedení rožnovské radnice dostalo před několika dny informaci o úspěchu chovatele králíků, Rožnovana Petra Koláčka, na Evropské výstavě drobného zvířectva v dánském Herningu,“ uvedl tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
„Na své vystavené králíky plemene durynský, dosáhl vysokého bodového hodnocení. Tímto úspěšně reprezentoval nejen Český svaz chovatelů a Českou republiku, ale i město Rožnov,“ uvedl v opise zaslaném starostovi města Radimu Holišovi tajemník Ústřední odborné komise Českého svazu chovatelů Josef Vilhelm.
„Upřímně děkujeme za vystavení jeho králíků na této světově nejvýznamnější výstavě drobných zvířat. Chovatelé králíků z ČR na této výstavě obdrželi historicky nejvyšší počet cen a výstavních titulů v kontextu počtu vystavených králíků jednotlivých zúčastněných zemí. Evropské výstavy se zúčastnili chovatelé z více než dvaceti zemí. Králíci vystavení Petrem Koláčkem výrazně přispěli k dobrému jménu celé ČR v chovatelské Evropě,“ doplnil Josef Vilhelm.

„Za dobrou reprezentaci města v jakékoliv oblasti jsme samozřejmě moc rádi. A evropské chovatelské výstavy nejsou výjimkou. Panu Koláčkovi moc blahopřejeme a držíme pěsti v dalších soutěžích a výstavách,“ poděkoval starosta Rožnova Radim Holiš.

Vlastimil Langer