Rožnovské Senior taxi za dva roky odjezdilo deset tisíc jízd

14.05.2020 09:01

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Od roku 2018 mohou držitelé Rožnovské seniorské karty využívat přepravu v rámci Senior taxi na území Rožnova. V úterý 12. května řidič, který odřídil drtivou většinu všech cest, započal výroční desetitisícovou jízdu.
„Tato cesta směřovala symbolicky na místní polikliniku, která je statisticky nejvíce využívanou cílovou stanicí rožnovského Senior taxi. Držitelé karty hradí pouze poplatek za přistavení vozidla ve výši 20 korun, ujeté kilometry do vzdálenosti sedm km platí město,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Službu Senior taxi mohou využívat držitelé Rožnovské seniorské karty na cesty k lékařům, na hřbitovní místa, pošty, nádraží, do supermarketů, do míst poskytování nezbytné péče o tělo nebo také na městský úřad Rožnov pod Radhoštěm. Bezúplatně může být s držitelem karty přepravována jedna osoba jako doprovod, menší břemena, spoluzavazadla, skládací invalidní vozíky, francouzské hole.
„Budou to již dva roky co máme v Rožnově tuto službu zajištěnou pro naše seniory. Podle statistik jde vidět, že je to služba velmi využívaná. Jde o službu dopravy na nezbytná místa a jen v čase od 6 do 14 hodin. Nemůžeme seniorům zajistit dopravu kamkoli a kdykoli – to by rozpočet města neunesl. Chtěl bych poděkovat radě města za podporu projektu a kolegům, kteří službu na městě hlídají. Samozřejmě ale nesmím zapomenout na pana řidiče, který nám každý pracovní den vozí seniory na potřebná místa. Děkuju za všechny cesty, které jste odřídil a přeji co nejbezpečnější další kilometry,“ řekl místostarosta Jan Kučera.

V úterý 12. května předal místostarosta Jan Kučera malé ocenění a certifikát řidiči a zároveň penzistce, která nevědomky jela právě výroční jízdou. „Jste velmi šikovní, že jste nám Senior taxi zařídili. Budu jej využívat ještě více, právě třeba na cesty k lékaři,“ dodala paní, která obdržela poděkování od místostarosty.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm