Rožnovské parní léto přináší čtyři jízdy, Matěje nahradí Velký Býček

10.06.2020 07:19

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Parní vlaky do Rožnova pojedou! I v letošním roce mohou se především děti těšit na parní vláčky v rámci akce Rožnovské parní léto 2020.

„Kvůli četnému rušení letních akcí došlo k některým změnám v termínech, ale standardní čtyři letní jízdy zůstávají a potěší všechny fanoušky historických projížděk parním vlakem. Novinkou letošního již čtvrtého ročníku série Rožnovské parní léto bude nová parní lokomotiva - Velký Býček,“ informoval Marek Havran z rožnovské radnice.   

Město Rožnov pod Radhoštěm Ve spolupráci s Českými drahami připravilo město čtysři sobotní jízdy v termínech 27. června, 18. července, 15. srpna a 12. září. I přesto, že drtivá většina letních akcí byla bohužel zrušena, se určitě je do Rožnova nač těšit. První dvě jízdy se konají v sobotu 27. června a v sobotu 18. července.
„V těchto termínech se měly konat dvě velké akce – premiérové Dny města a Pekařská sobota v muzeu. I když byly obě zrušeny, jsme přesvědčeni, že Rožnov i tak má co nabídnout a rádi bychom všechny pozvali do Rožnova na pohodový den. Kromě jízdy parním vláčkem si můžete užít Valašské muzeum v přírodě se všemi třemi otevřenými areály včetně interiérů či Jurkovičovu rozhlednu,“ zve do Rožnova destinační manažer radnice Marek Havran.
Další dvě letní jízdy jsou pak spojeny s velkými akcemi, které se v ten den v Rožnově konají. V sobotu 15. srpna je plánovaný Starodávný jarmark v muzeu. Poslední jízda se jede v sobotu 12. září, kdy se koná z června přeložený folklorní festival Ondrášova Valaška a také sportovní akce pro celou rodinu - Švihák rožnovský.  

Novinkou letošního čtvrtého ročníku série jízd historickými vláčky bude lokomotiva, která přebírá vládu po Matějovi, který byl z Valašského Meziříčí převezen do muzejní expozice Českých drah v Lužné u Rakovníka.
„Jízdy Rožnovského parního léta 2020 odjezdí parní lokomotiva s zvaná Velký Býček, která byla vyrobena v roce 1924 firmou Českomoravská-Kolben (ČMK) a nedávno prošla generálkou. Velkou výhodou je, že nově je Velký Býček doma ve Valašském Meziříčí (namísto Matěje), což se pro jízdy Rožnovského parního léta velmi hodí,“ řekl Josef Vendolský z Českých drah, jenž má rožnovské parní jízdy na starost. 

Jízdní řád Rožnovského parního léta 2020 je oproti minulým sezonám nepatrně pozměněn. V každém ze čtyř termínů parní vlak z Valašského Meziříčí odjíždí v 9.25 a 13.10 hodin, zpět z Rožnova do Valašského Meziříčí pojede v 11.35 a v 15.27 hodin.

Jízdenky včetně rezervace místa k sezení je možné zakoupit v předprodeji u všech pokladních přepážek Českých drah včetně Valašského Meziříčí a Rožnova p. R. (provozní doby lze nalézt zde.). Předprodej jízdenek bude ukončen vždy ve 20.00 hodin v den předcházející dni jízd. Zbylé jízdenky budou prodávány přímo ve vlacích do vyčerpání kapacity  s tím, žetyto jízdenky nezakládají právo na místo k sezení.  

Program Rožnovského parního léta 2020 včetně informací o předprodeji jízdenek najdete zde.  
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm