Rožnovské kino se začíná loučit

26.06.2020 12:32

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Městská kulturní agentura TKA připravila na sobotu 27. června den plný zábavy v kině Panorama a jeho okolí.

„Naplněn bude koncerty, divadelními představeními a samozřejmě promítáním filmů. Mladší návštěvníci budou mít možnost pomalovat budovu kina filmovými motivy a připraveno bude drobné občerstvení,“ informovala tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

 „Kino je důležitou součástí města již od počátku 50. let minulého století, kdy byla budova postavena, a kino zahájilo provoz. Pod názvem Panorama je spojeno s několika generacemi rožnováků. Proto nám přišlo vhodné neukončit jeho provoz v tichosti. Chceme dát lidem možnost strávit den v kině a jeho okolí a takto se s ním začít pomalu loučit,“ řekl ředitel kulturní agentury Jakub Sobotka.
„Původní termín ukončení provozu kina se vzhledem k neúspěšnému výběrovému řízení na dodavatele stavby Kulturního centra změnil, a kino Panorama bude promítat minimálně do konce roku. My jsme se ovšem rozhodli pojmout tuto akci jako začátek delšího procesu loučení se s naším kinem,“ dodal provozní manažer kina Pavel Jakubík.

Mezi účinkujícími se představí loutkové divadélko ROLO, hudební skupina Z horní dolní a dál na jih, improvizační divadlo Valouny nebo Ptakustik s kapelou. V sále kina bude promítán pro nejmenší animák Frčíme, rodinný film podle Jacka Londona Volání divočiny a na závěr česká komedie Jiřího Vejdělka Poslední aristokratka. Na všechna vystoupení a promítání je vstupné dobrovolné.

Vlastimil Langer

Zdroj: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm
Foto: https://www.czecot.cz/kultura/789_kino-panorama-roznov-pod-radhostem