Rožnovská rodinná výzva nabízí dětem i rodičům zajímavé aktivity

16.07.2020 12:03

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Od srpna do září čeká na všechny rodiny ve městě Rožnovská rodinná výzva. Jejím cílem je nabídnout rodinám ve městě aktivity a činnosti, při kterých si různí členové rodin od dětí přes rodiče až třeba po prarodiče najdou čas sami na sebe a stráví společné chvíle aktivně, zábavně a hlavně venku v přírodě.

„Například bude v Rožnově probíhat také hra, jejímž úkolem bude navštívit pětici míst v Rožnově a okolí, vyplnit hrací kartičku, za kterou děti dostanou malý dárek. Jedná se o jednu z částí projektu Město přátelské rodině, který vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí pro města do 50 tisíc obyvatel,“ uvedl Marek Havran z rožnovské radnice.

Rožnov pod Radhoštěm získal na projekt dotaci 1,5 mil. korun. „V rámci tohoto projektu bychom chtěli uspořádat různé akce pro rodiny, společné výzvy, ale také trochu ulehčit a zpříjemnit život v Rožnově,“ řekl místostarosta města Jan Kučera.

Jednou z činností tohoto projektu je Rožnovská rodinná výzva, která bude probíhat od srpna do konce září tohoto roku. „Cílem této výzvy je podpořit rodiny v trávení volného času spolu venku v přírodě, na výletech, a ne doma u počítače a mobilů. Proto bychom chtěli podpořit rodiny s dětmi, ale třeba i babičku s vnoučaty, aby navštívili blízká místa v Rožnově pod Radhoštěm. Stačí si v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí vyzvednout kartičku, kde jsou pravidla výzvy a místa, kam se rodiny mají vydat na výlet. Na kartičce najdou pět míst v okolí Rožnova, na kterých musí získat razítko. Po nasbírání pěti razítek z příslušných míst odevzdají vyplněnou kartičku zpět do infocentra a dítě si vybere malou odměnu jako dárek,“ vysvětlila model hry hlavní koordinátorka projektu Iveta Dorotíková.

Město Rožnov pod Radhoštěm chce v rámci projektu Město přátelské rodině  uspořádat i mezigenerační spolupráci mezi seniory a dětmi, nebo podpořit pěstounské rodiny na Rožnovsku, nakoupit přebalovací pulty pro veřejnost a umístit je na veřejně dostupná místa jako např. na městský úřad.
„Aktivit je v plánu hodně, a vše by se mělo stihnout do konce roku 2020. Pokud by se některé aktivity ujaly, tak bychom chtěli najít finanční prostředky na jejich pokračování. Ale tohle je vše otázka budoucnosti. Některé z aktivit budou i v rámci Zdravého města a Místní agendy 21,“ dodal na závěr Jan Kučera.

Zdroj: Měú Rožnov pod Radhoštěm

Ilustrační foto: Archiv KNZ