Rožnovská radnice vyzývá majitele autovraků k jejich odstranění z městských ploch

24.07.2020 07:55

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Rožnovská radnice vyzývá majitele autovraků, aby odstavená vozidla odstranili z městských ploch. Odstavená vozidla, která jsou dlouhodobě nepojízdná často překážejí v ulicích města a brání v průjezdu, nebo také při zimní údržbě komunikací a zásahům vozidel IZS.
„Pravidelně se k nám dostávají přes Mobilní rozhlas ohlášení od občanů na autovraky, které jsou několik měsíců nepojízdné a viditelně chátrají. Nabízíme občanům poradenství a pomoc při likvidaci autovraku ať už z městského nebo soukromého pozemku. Ve většině případů dostanou majitelé vozidla hotovost za odstranění autovraku od firmy, která likvidaci zajišťuje. Vlastníci autovraků, které jsou odstaveny na městských plochách, obdrží výzvu k odstranění vozidla. Pokud tak neučiní do dvou měsíců, začneme vozy dle zákona likvidovat a náklady na odvoz, likvidaci a správní poplatky po majitelích autovraků vymáhat,“ uvedl Miroslav Kovář z odboru správy majetku MěÚ.
„Odstavené autovraky ve městě jsou jednou z věcí, které dlouhodobě řešíme. Věřím, že tato služba je jednou z aktivit, která nám pomůže zamezit nově odstaveným vozidlům,“ dodal místostarosta Jan Kučera.
Občané, kteří chtějí využít bezplatné poradenství či nabízenou pomoc při likvidaci, se mohou obrátit na e-mail: miroslav.kovar@roznov.cz, kde jim budou sděleny další podrobnosti.

Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Rožnov pod Radhoštěm
Ilustrační foto: Archiv KNZ