Rožnovská radnice Společenský dům za 35 milionů nekoupí

30.01.2019 11:33

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Město Rožnov obdrželo 16. prosince loňského roku od společnosti SYNOT REAL ESTATE, k. s. aktualizovanou nabídku na prodej nemovitosti Společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm za celkovou kupní cenu 35 milionů korun.
„Rožnovští radní odmítli koupi Společenského domu za navrhovanou částku koupit,“ informovala tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
„Vzhledem k finančním možnostem města i s ohledem na skutečnost, že cena v místě a čase obvyklá dle znaleckého posudku činní 18,5 mil. Kč Rada města Rožnov p. R. nesouhlasí s celkovou kupní cenou 35 mil. korun. Jsme ale připraveni dále jednat o nové kupní ceně, případně o dlouhodobém pronájmu,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.
„Na jednání rady města v lednu letošního roku jsme se novou cenovou nabídkou i dalšími stanovenými podmínkami podrobně zabývali. Rada ale nakonec nabízenou prodejní sumu 35 milionů korun neakceptovala, a to především s ohledem na finanční možnosti města i na způsob obhajoby, pokud by kupní cena za Společenský dům byla vyšší než cena v místě a čase obvyklá, která dle znaleckého posudku činní 18,5 mil. Kč,“ řekl starosta.

„Neumím si představit, jak bychom obhájili téměř dvojnásobné navýšení ceny proti posudku. Společnosti SYNOT REAL ESTATE, k. s. jsme ale sdělili, že jsme připraveni dále jednat o kupní ceně. A samozřejmě nabízíme i jednání o dlouhodobém pronájmu, jak jsme již v minulosti informovali,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš s v dopise, který společnosti SYNOT REAL ESTATE, k.s zaslal v minulém týdnu.
„Předpokládáme, že jednání o Společenském domě mezi městem a společností SYNOT  nejsou u konce,“ uzavřel Radim Holiš.

Foto: www.synotrealestate.cz