Rožnovská radnice rozdává domácnostem tašky na tříděný odpad zdarma

11.06.2020 07:17

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Modré, zelené a žluté tašky na třídění komunálního odpadu rozdává v těchto dnech rožnovská radnice obyvatelům města. K dispozici je 500 sad tašek a k odebrání zdarma jsou ve vestibulu MěÚ Rožnov na Masarykově náměstí nebo v kanceláři č. d. 211.

„Pět set sad tašek na tříděný odpad rozdává v těchto dnech rožnovská radnice občanům města.  Rozdáváním těchto tašek chce Rožnov podpořit odpovědné nakládání s odpady v domácnostech. Sada tří tašek na třídění papíru, skla a plastu se dá navzájem spojit suchým zipem a občané tedy mohou doma odpad třídit přímo do těchto tašek. Poté stačí jejich obsah vysypat do kontejnerů stejné barvy,“ sdělila tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

 „K dispozici máme 500 sad tašek na tříděný odpad a vydávat je budeme zdarma občanům města, kteří projeví zájem a přijdou do vestibulu radnice, nebo naší kanceláře číslo 211 v hlavní budově MěÚ na Masarykově náměstí. Jedinou podmínkou je, že se musí jednat o občany, kteří mají trvalý pobyt v Rožnově pod Radhoštěm,“ uvedla Lenka Němcová, která má distribuci tašek na starosti.  „Pozorujeme stoupající zájem o třídění odpadu mezi občany. Již několikrát se nás lidé dotazovali, kdy budou tyto tašky opět k dispozici. V současné době máme ve městě zavedený pětikomoditní sběr tříděného odpadu. Občané tedy mohou vytřiďovat papír, sklo, plasty, nápojové kartony a ve vybraných lokalitách také textil nebo elektroodpad,“ doplnila vedoucí odboru správy majetku Michaela Hanzl.

Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm

Ilustrační foto: Archiv KNZ