Rožnovem projdou tříkráloví koledníci

04.01.2018 09:28

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Tradiční Tříkrálová sbírka se uskuteční v pátek 5. a v sobotu 6. ledna v Rožnově pod Radhoštěm. Organizuje ji Charita Valašské Meziříčí.
„Vybrané peníze budou využity na přímou pomoc lidem v akutní nouzi, finanční podporu pro Centrum sociálně-materiální pomoci, na opravy objektu, ve kterém sídlí služby pro lidi bez domova v ulici Zámecká ve Valašském Meziříčí a na opravu druhé části komunikačního systému sestra – pacient v Charitním domě pokojného stáří ve Valašské Bystřici. V roce 2017 se v Tříkrálové sbírce v rámci mikroregionu Rožnovsko podařilo vybrat více než 1,283 milionu korun,“ sdělil tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross. 
„Blíží se čas, kdy tříkráloví koledníci opět vyjdou do ulic a budou žádat o finanční dary pro potřebné. Věříme, že se také v letošním roce podaří vybrat částka, která nám umožní realizovat naše služby. Rádi bychom pokračovali v přímé pomoci lidem v nouzi a také uhradili nezbytné opravy komunikačního systému v Charitním domě a budovy pro lidi bez domova,“ uvedla Tereza Olejníková, která má za Charitu Valašské Meziříčí Tříkrálovou sbírku na starosti.
„Děkujeme všem, kteří naše koledníky přijmou a přispějí finančním darem ve prospěch potřebných lidí,“ doplnila Olejníková s tím, že výše vybraných finančních prostředků bude známa hned zkraje příštího týdne.
Koledování, které se uskuteční v pátek 5. 1. od 15,00 hodin a v sobotu 6. 1. 2018 od rána, se mohou aktivně zúčastnit děti i dospělí, stačí ochota pomoci potřebným a obětovat nějakou hodinu svého volného času. Zájemci se mohou hlásit přímo na Charitě v Rožnově p. R. Dospělým vedoucím bude vyhotovena plná moc ke koledování.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ