Rožnov zve na víkendové akce

17.05.2019 11:51

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Den muzeí a jaro na dědině ve Valašském muzeu v přírodě, noční charitativní běh pro Marušku, nebo orientační jízda historických vozidel. To je nastávající víkend v Rožnově.

Sváteční den budou moci návštěvníci Valašského muzea v přírodě prožít v sobotu 18. května, kdy si muzejníci připomenou Mezinárodní den muzeí.  K oslavě tohoto svátku bude volný vstup do areálu Valašské dědiny a poprvé zpřístupněna část technického zázemí muzea.
„Netradičně poprvé zavedeme návštěvníky také do našeho technického zázemí – tesařské a truhlářské dílny a ukážeme řezání dřeva na katru. V tesařské hale bude k nahlédnutí připravovaný transfer a oprava objektu chlévka pod Babínkem z Nového Hrozenková, který bude součástí připravovaného areálu Kolibiska,“ pozval ředitel Valašského muzea v přírodě Jindřich Ondruš.

Areál Valašské dědiny ožije od 9.00 do 17.00 ukázkou tradičních jarních prací. Předváděny budou činnosti spjaté s domácími pracemi kolem chalupy a v zemědělství jako např. střiž ovcí, zpracování ovčí vlny, kutí koní, pletení košů, výroba provazů, včelařství.
„Zavítáme i do kuchyně, kde se bude odstřeďovat mléko, stloukat máslo, zpracovávat tvaroh a připravena bude i ochutnávka pokrmů. Chybět nebude vystoupení folklorního spolku Jasénka,“ dodal tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Veteráni Valašskem, tak se jmenuje orientační jízda historických vozidel, která začne v sobotu 18. května v 9,30 hodin v rožnovském kempinku.
Rožnov pod Radhoštěm se také letos zapojí do seriálu večerních běhů pro širokou veřejnost. Běžet se bude také v sobotu 18. května a rožnovský Gemini rodinný běh v Rožnově pod Radhoštěm se poběží jako charitativní akce pro Marušku.

Vlastimil Langer