Rožnov vydal nový kalendář na rok 2018 – Zapomenutá zákoutí II

09.11.2017 08:23

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Kalendář fotografií z 20. a 30. let minulého století pro rok 2018 vydalo město Rožnov pod Radhoštěm. „Kalendář tematicky navazuje na letošní velmi úspěšný nástěnný kalendář Zapomenutá zákoutí. I pro rok 2018 byly vybrány snímky z historie Rožnova, které dosud nebyly publikovány. Kalendář Zapomenutá zákoutí II. je v prodeji v turistickém informačním centru města a také ve vybraných rožnovských knihkupectvích,“ sdělil tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
Dvanáct netradičních a většinou dosud nepublikovaných pohledů na město Rožnov nabízí nově vydaný kalendář na rok 2018. „Kalendář navazuje na letošní vydání kalendáře Zapomenutá zákoutí a je tvořen z fotografií, které ve 20. a 30. letech minulého století pořídili tehdejší obchodníci a fotografové Osvald Kotouček a Vladimír Hambálek. Na původně skleněných diapozitivech jsou zaznamenány například domky na Bučiskách, dnes již neexistující cukrárna J. Pavláta, původní Horní jez u Eroplánu nebo socha sedícího T. G. Masaryka, která byla původně na Masarykově náměstí,“ popsal kalendář Tomáš Gross.
Kalendář města na rok 2018 je v prodeji v turistickém informačním centru na Masarykově náměstí a také ve vybraných rožnovských knihkupectvích za cenu 95 korun.

Vlastimil Langer

Ukázka z kalendáře. Foto: www.roznov.cz