Rožnov si připomněl 76. výročí osvobození města

06.05.2021 09:07

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Položením kytic u Památníku obětí válek uctilo vedení rožnovské radnice společně s některými členy zastupitelstva města oběti 2. světové války. Připomněli tak konec války ve městě.
„Ve středu 5. května proběhl u Památníku obětí válek v rožnovském městském vzpomínkový akt. Místostarosta Jan Kučera, Jiří Melcher a místostarostka Kristýna Kosová společně s dalšími členy zastupitelstva města zde položili kytice a připomněli tak konec 2. světové války v Rožnově,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.
Intenzivní osvobozovací boje trvaly v Rožnově pod Radhoštěm a v okolních obcích více než 42 hodin.  Obce Hážovice a Tylovice byly osvobozeny 4. května odpoledne, osvobození Rožnova p. R. bylo dokončeno v ranních hodinách 6. května 1945.

Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm