Rožnov se opět zapojí do T-Mobile Olympijského běhu

02.02.2019 09:43

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Město Rožnov pod Radhoštěm se v letošním roce potřetí oficiálně zařadí po bok dalších významných měst, které pořádají největší běžeckou akci v České republice - T-Mobile Olympijský běh.
„Běh se uskuteční 19. června u příležitosti celosvětových oslav Olympijského dne, a protože nebude možno se do závodu registrovat v den konání akce v místě, je potřeba si včas vyřídit přihlášení do samotného závodu. To je možné již nyní na stránkách www.olympijskybeh.cz. Výše startovného pro dospělé účastníky činí do 31. března 100 Kč, do 11. června 150 korun – po tomto termínu již není možné se registrovat. Dětské běhy jsou zcela zdarma, registrace je u dětí možná i na místě, ale bez nároku na startovní balíček, proto všem doporučujeme se včas registrovat on-line,“ sdělil tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

V rámci této sportovní akce vyběhne v jednotný čas, tedy přesně v 18 hodin, na více než 60 místech lokalizovaných po celé republice na 70 tisíc běžců. V rámci T-Mobile Olympijského běhu neběhají sportovci pouze pro sebe, část startovného půjde na podporu charitativní činnosti Olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. S podporou zúčastněných běžců tak dokáže nadace pomoci dalším mladým sportovcům k plnění jejich sportovních snů.

„Připravili jsme zajímavou trať, která běžce provede příjemnými místy městského parku v centru a bude jednotná pro všechny zúčastněné běžce a běžkyně v délce 5 000 m. Pro mladé běžce máme dále připraveny dětské běhy, kterých se mohou zúčastnit mladí sportovci ve čtyřech věkových kategoriích a na tratích od 200 metrů do 1 100 metrů,“ pozval starosta Rožnova Radim Holiš.

Každý ze zaregistrovaných na www.olympijskybeh.cz obdrží od pořadatelů startovní balíček a první 3 v cíli podle kategorií pak medaile a ceny pro vítěze.

Bližší informace o T-mobile Olympijském běhu, včetně možnosti zaregistrovat se na běhy pořádané městem Rožnov pod Radhoštěm, naleznete na odkazu https://www.olympijskybeh.cz.

Vlastimil Langer