Rožnov nabízí potravinové balíčky pro seniory, osoby se sníženou mobilitou a občany v karanténě nebo izolaci

17.10.2020 11:02

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Potravinové balíčky pro občany nad 60 let s omezenou mobilitou nebo občany, kteří jsou v karanténě či izolaci a kterým nemůže zajistit nákupy potravin nikdo z blízkých navízí rožnovská radnice.

„Občané mohou kontaktovat naše pracovníky na emailu pomocvnouzi@roznov.cz nebo telefonicky na čísle 739 505 827 v čase 8 - 16 hodin každý pracovní den. Rozvoz bude zajištěn následující den po objednávce,“ informovala tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

„Město zavádí řadu preventivních opatření. V současné situaci jsou nejohroženější skupinou senioři a osoby zdravotně oslabené. Proto jsme se ve vedení města domluvili, že jim musíme podat pomocnou ruku. Zároveň také myslíme na občany, kteří jsou v karanténě či izolaci a potřebují pomoct,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.
Město Rožnov zřídilo kontaktní pracoviště pro občany nad 60 let, občany s omezenou mobilitou a občany v karanténě či izolaci, kterým nemůže zajistit nákupy potravin nikdo z blízkých. Mohou kontaktovat pracovníky města na emailu pomocvnouzi@roznov.cz nebo telefonicky na čísle 739 505 827 v čase 8 – 16 hodin každý pracovní den. Rozvoz bude zajišťovat Charita Valašské Meziříčí následující den po objednávce.
 „Máme připravený rozvoz potravinových balíčků a navazujeme tak na systém, který jsme již vyzkoušeli na jaře a osvědčil se. Aktuálně také nabízíme pomocnou ruku i občanům, kteří jsou v nařízené karanténě nebo izolaci“, upřesnil místostarosta Jan Kučera.

Navrženy jsou dvě úrovně: typ A v hodnotě 80 korun s chlebem, máslem nebo sýrem, ovocem a zeleninou. Druhý typ B v hodnotě 150 korun bude obsahovat konzervu s masem či tuňákem, trvanlivou přílohu (rýže či těstoviny), tvaroh nebo vejce a opět ovoce a zeleninu.
„V obou variantách (typu A i B) budeme nabízet minimálně dvě varianty, aby si zájemci mohli volit, kdyby náhodou nějakou z potravin nejedli či měli na ní intoleranci. Případně mohu balíčky střídat pro vyšší pestrost stravy,“ upřesnil místostarosta Jan Kučera.
„Všechny potravinové balíčky budou hygienicky zabalené. Snažíme se tím snížit kontakt na minimum. Objednávat si balíčky lze telefonicky, SMS zprávou nebo e-mailem,“ dodala místostarostka města Kristýna Kosová.
Při objednávce je potřeba uvést: vybraný typ balíčku, jméno a příjmení, adresu, kam balíček doručit, rok narození, v případě objednávky e-mailem i telefonní kontakt. Objednávky balíčků budou městem evidovány a úhrada proběhne po ukončení nouzového stavu složenkou nebo převodem z účtu. Cílem je v těchto dnech minimalizovat kontakt s jinými lidmi – třeba i kvůli placení.

Vlastimil Langer
Zdroj: Měú Rožnov pod Radhoštěm
Ilustrační foto: Archiv KNZ