Rožnov finančně podpoří spolupráci spolků s partnerskými městy

20.01.2019 07:29

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - V rámci vyhlášené programové podpory města mohou spolky a organizace čerpat z jednoho samostatného programu (program IX) výhradně pro spolupráci se spolky a organizacemi v partnerských městech Rožnova.

„Město Rožnov ze svého rozpočtu vyčlenilo pro rok 2019 částku 16,245 milionu korun v rámci tzv. programové podpory. V ní mohou na svou činnost žádat spolky, organizace, právnické i fyzické osoby v některé z vyhlášených oblastí. Jednou z nich je také spolupráce s partnerskými městy. Rožnov má uzavřenou partnerskou smlouvu s městy Považská Bystrica (Slovensko), Körmend (Maďarsko), Śrem (Polsko) a Bergen (Německo),“ informoval tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
Právě se spolky a organizacemi z těchto měst mohou rožnovští zájemci plánovat spolupráci a akce v letošním roce a radnice jim finančně přispěje. „Jako příklad mohou sloužit proběhnuvší jazykové kurzy, sportovní a kulturní výměny, akce seniorů a mnohé další společenské aktivity. Termín pro předkládání žádostí do tohoto programu Podpora spolupráce mezi partnerskými městy jsou totožná jako u ostatních vyhlášených programech,“ dodal tiskový mluvčí.

Ilustrační foto: www.roznov.cz