Rožnov bude v roce 2019 hospodařit s rozpočtem přes půl miliardy

21.12.2018 08:17

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Rozpočet ve výši 516,455 milionu korun na straně příjmů i výdajů pro rok 2019 schválili zastupitelé Rožnova pod Radhoštěm. „Jedná se o nejsilnější rozpočet v historii města,“ informoval tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
„Připravujeme se na velké investice, jako je výstavba kulturního centra, přístavba knihovny a další. A víme, že rozpočet bude mít po schválení letošního závěrečného účtu ještě lepší čísla, protože uspoříme dalších několik desítek milionů korun, které samozřejmě následně do rozpočtu příštího roku zapojíme,“ netajil spokojenost se schváleným rozpočtem starosta Rožnova Radim Holiš.
„Rozpočet na rok 2019 reflektuje potřeby dnešní doby. Hodně peněz jsme přidali do školství, sociální oblasti, ale i do mezd v rámci městského úřadu, protože zde chceme udržet kvalitní pracovníky a být konkurence schopní. Rekordní výše rozpočtu je samozřejmě odrazem nejen dobrého hospodaření města, ale také toho, že se ekonomicky daří firmám i státu,“ doplnil rožnovský starosta.

„Občany samozřejmě nejvíce zajímají investice. Tady můžu slíbit, že do investic půjde v příštím roce přibližně 105 milionů korun. Realizovat se bude mimo jiné smíšená plocha na Kramolišově, budovat budeme dvě velká parkoviště na sídlištích, parkovací místa přibudou i v ulici Zemědělská, dokončíme nové velké hřiště ve Videčské ulici. A to je jen malý výčet plánů, které máme do příštího roku. Celkem je na stole 35 dalších projektů, které chceme dokončit. Řada z nich je dlouhodobá a řešíme je už od minulých let,“ uzavřel Radim Holiš.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: www.roznov.cz